Edwin Film
Aktualności

Informacje dla statystów

Informacje dla Statystów

Ważne

1. Statysta proszony jest o  notowanie  daty oraz nazwy produkcji, w których bierze udział.
Honoraria

2. Wypłaty honorariów odbywają się WYŁĄCZNIE przelewem na konto bankowe po 23-cim  następnego miesiąca w stosunku do daty statystowania. Prosimy o podanie Państwa kont bankowych.

Lista obecności na planie zdjęciowym

3. UWAGA! Statysta  zobowiązany jest do wpisania się na listę obecności podczas nagrań, w których bierze udział. Własnoręczny podpis- czytelne imię i nazwisko, jest poświadczeniem obecności i podstawą do wypłaty honorarium. Osoby nie wpisane na listę NIE OTRZYMAJĄ honorarium.

Na planie zdjęciowym przebywa Opiekun statystów z ramienia Agencji i On posiada listę statystów.

Odzież na plan zdjęciowy.

4.Strój  powinno być odpowiednio dobrany  do charakteru  serialu, filmu lub  programu.

Pożądane są jasne , pastelowe stroje za wyjątkiem koloru białego.
Prosimy o nie zakładanie strojów w kropki, kratkę i bardzo intensywnie kwiatowe wzory. Stroje powinny być jednobarwne.Absolutnie NIE zakładamy dresów, swetrów, bluz sportowych, strojów z napisami reklamowymi i logotypami firm.
Obuwie nie powinno mieć obcasów i nie należy zakładać do studia obuwia zimowego/kozaków itp.
W wypadku filmów i seriali każdorazowo ( w zależności od zapotrzebowania garderoby) poinformujemy statystów jaki strój powinni  założyć na plan zdjęciowy.

Dyscyplina

5. Statystów obowiązuje bezwzględna PUNKTUALNOŚĆ i DYSCYPLINA na planie !6. Osoby, które bez uzgodnienia z Agencją i Produkcją, zejdą samowolnie z planu w trakcie  trwania zdjęć, nie będą obecne podczas sprawdzania listy obecności lub będą utrudniały pracę ekipy filmowej/zachowywały się karygodnie/ przybędą na plan zdjęciowy pod wpływem alkoholu  – nie otrzymają wynagrodzenia.

7. W wypadku gdy statysta zadeklaruje swoją obecność na planie zdjęciowy a NIE pojawi się na nagraniach
( bez wcześniejszego uprzedzenia Agencji) NIE będzie miał możliwości dalszej współpracy z nami.

8. Statystów obowiązuje DYSKRECJA i ZAKAZ zdradzania tajemnic produkcyjnych!!!
Dotyczy to także umieszczania w Internecie (w tym również na facebooku ) zdjęć z planów zdjęciowych przed zakończeniem produkcji!!!!!

Dyspozycyjność

9. NIE zapraszamy do statystowania osób, które nie są dyspozycyjne PRZEZ CAŁY DZIEŃ, w terminie o który pytamy w trakcie zapisów!Czas trwania dnia zdjęciowego.

10. Informujemy, że zgodnie z Umową Agencyjną dzień pracy statysty może trwać do 12 godzin  z godzinna przerwą ( jeśli plan zdjęciowy trwa powyżej 12 godzin statyści otrzymują  nadgodziny).
Pytając o dyspozycyjność, pytamy o Państwa dyspozycyjność przez cały dzień!

Agencja nie posiada informacji dotyczących godziny zakończenia zdjęć.
Taką informację  posiada jedynie reżyser i to On decyduje o czasie udziału statystów w zdjęciach.

Koniec zdjęć następuje w momencie gdy zrealizowane zostanę wszystkie sceny zaplanowane przez Producenta na dany dzień zdjęciowy bez względu na czas ich trwania.

Catering

11. Prosimy o zabieranie na plan prowiantu, ponieważ z reguły  nie  gwarantujemy  podania posiłku w trakcie realizacji zdjęć.
Statyści  mają natomiast dostęp do dystrybutorów z wodą oraz zapewnioną kawę i herbatę na planie zdjęciowym.
Kwestia cateringu jest zależna od Producenta oraz produkcji filmowej a statyści są zawsze informowani o tym, czy na planie otrzymają wyżywienie.
Często zdjęcia odbywają się w plenerze, z dala od sklepów, barów i innych punktów gastronomicznych, dlatego prosimy o zwrócenie uwagi na kwestię posiłku.

Transport

12. Statyści zwykle  mają zapewniony transport przed i po pracy na planie (jeśli zdjęcia odbywają się poza granicami Wrocławia) o czym Agencja wcześniej informuje. W razie korzystania z własnego środka transportu, prosimy informować o tym w trakcie zapisów!

Dokumenty tożsamości

13. Prosimy każdorazowo o zabieranie na plan zdjęciowy dokumentu tożsamości. Osoby nie posiadające takiego dokumentu nie będą mogły wziąć udziału w zdjęciach.

Aktualizacja zdjęć.

14. Prosimy statystów  oraz rodziców  dzieci  zapisanych do Naszej Agencji   o  aktualizację swoich zdjęć.
Państwa zdjęcia są bardzo ważnym atrybutem, często są  też wykorzystywane przy propozycji obsady do filmów i seriali.
Niestety nie możemy pokazywać Producentom zdjęć nieaktualnych,zamazanych, selfie, w okularach przeciwsłonecznych  tym samym Państwo lub Państwa Dzieci tracą szansę zagrania w filmie.

Zapraszamy do Agencji celem wykonania aktualizacji zdjęć- robimy do nieodpłatnie!

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com