Edwin Film
Aktualności

Radosław Piwowarski realizuje nowy film na Dolnym Śląsku.

Gdy do współpracy zaprasza Radosław Piwowarski, to nawet szef naszej Agencji wskakuje w kostium i wciela się w jedną z ról w najnowszym filmie znanego Reżysera
Edwin Bażański tym razem w roli kolejarza.
Prace nad filmem trwają na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska a w wiele ról wcielili się Aktorzy z naszej Agencji.
„Pani od Polskiego”
Główną bohaterką filmu Radosława Piwowarskiego jest wiejska nauczycielka Eliza, silna i niezależna idealistka (Sylwia Skrzypczak-Piękoś), która mieszka na Kresach.
Jest 1942, a kobieta urodziła właśnie nieślubne dziecko, którego ojcem jest jej ukochany Stach (Vitalik Havryla), wiejski zawadiaka, właśnie zesłany na roboty do III Rzeszy.
Eliza wraz z niemowlęciem rusza, aby go odnaleźć. Udaje jej się to we Frankfurcie i wtedy decyduje się związać swój los z losem Stacha.
Oboje zaczynają w Niemczech pracę na roli, są głodni i poniżani. Kobieta cały czas walczy o godność, o życie dziecka – i co najtrudniejsze – o miłość mężczyzny, który początkowo uznawał ich relację za przelotny romans.
Teraz w ogniu wojennej próby oboje poznają się naprawdę, a istniejąca między nimi więź zmienia się wraz z upływem czasu.
Pani od polskiego to hołd dla kobiet z lat II wojny światowej.
To opowieść, w której Miłość jest kobietą, siłą przetrwania i źródłem życia. Jest to również opowieść o Miłości w okrutnym miejscu i czasie.
Ten film jest romantyczną tragedią ze światłem nadziei na końcu.
Film jest również uniwersalną przypowieścią o niezgodzie na Zło, o przeciwstawieniu się Losowi.
Źródło tekstu:

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com