Edwin Film
Aktualności

Pamięci Macieja Kozłowskiego

 
 

12 grudnia w Warszawie odbyło  się spotkanie pod hasłem „Książka Miłością Malowana”, podczas którego miał miejsce   wernisaż prac Pani Agnieszki Kowalskiej oraz  promocja kalendarza poświęconego zmarłemu 3 lata temu  Maćkowi Kozłowskiemu.
Jego  pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Urszuli Jaworskiej- Bank Dawców Szpiku, z którą Agencja EDWIN FILM współpracuje od 13 lat na zasadzie wolontariatu.
Głównym Gościem uroczystości była Mama Maćka oraz Przyjaciele Aktorzy.

Podczas warszawskiego spotkania 12go grudnia odbyło się   także czytanie fragmentów książki autorstwa Agnieszki Kowalskiej o Macieju Kozłowskim pt:” Czas na mnie”.
A czytali  Jego przyjaciele: Małgorzata Pieńkowska, Marta Wardyńska, Jerzy Kopczyński i Piotr Zelt.
Także i twórcy Agencji Edwin Film byli gośćmi tego spotkania.
W sesji zdjęciowej do najnowszego kalendarza poświęconego Maciejowi Kozłowskiemu wzięli udział min innymi popularni aktorzy: Paweł Małaszyński, Zbigniew Zapasiewicz, Ewa Kasprzyk, Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska i inni.

 
 
„Życiu należy sprostać”- to była ulubiona maksyma zmarłego 3 lata temu aktora Maćka Kozłowskiego. Maciej zmagał się z zapaleniem wątroby typu C, był jedną z pierwszych publicznych osób, które swoją chorobę zdecydowały się ujawnić. 
Znany z wielu ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych był także wyjątkowym człowiekiem. Miał swoje niezłomne zasady, był bezkompromisowy i odważny. Brał udział w wielu charytatywnych akcjach, zasięg Jego działalności obejmował zarówno osoby prywatne jak i  instytucje,fundacje, akcje społeczne. Był terapeutą osób uzależnionych, trenerem Piłkarskiej Reprezentacji Bezdomnych, ratował psy i konie.
 
Niewielu ludzi zdawało sobie sprawę z Jego społecznej aktywności. W tym kontekście stwierdzenie ,że „Życiu należy sprostać”- nabiera bardzo szerokiego znaczenia. Chodzi bowiem o całe życie, życie dookoła nas, które możemy kształtować, ratować, poprawiać- na równi z naszym własnym. Wydana w tym roku książka „Czas na mnie-opowieść o Maćku Kozłowskim” – autorstwa żony aktora Agnieszki Kowalskiej- o tym, także opowiada.

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com