Edwin Film
Aktualności

Królewicz Olch-reż Kuba Czekaj

Włodzimierz Dyła oraz Dagmara Mrowiec zagrali ważne role w najnowszym filmie Kuby Czekaja „Królewicz Olch”
W filmie zagrali także wspaniali Statyści Seniorzy reprezentowani przez naszą Agencję. Zdjęcia do filmu realizowane były końcem października w Błędnych Skałach.
 
Studio Munka tak pisze o filmie:
 
„Królewicz Olch” – debiut fabularny obiecującego reżysera Kuby Czekaja – to najnowszy pełnometrażowy projekt Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Zdjęcia do filmu zrealizuje Adam Palenta. Opiekunem artystycznym projektu jest Joanna Kos- Krauze.

„Królewicz Olch” to historia wybitnie utalentowanego 13 – letniego chłopca, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się ojca po latach nieobecności ustanawia nowy porządek. Chłopiec z rąk matki przechodzi pod opiekę mężczyzny. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami, wyrusza w podróż, na szali kładzie swoje życie… Zdjęcia do filmu zrealizuje Adam Palenta, który pracował już z Kubą Czekajem przy filmach szkolnych oraz „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”.
Palenta jest nie tylko zdolnym operatorem, ale również reżyserem dokumentów – jego „Życie stylem dowolnym” zrealizowane w ramach „Pierwszego Dokumentu” od ponad roku podróżuje po światowych festiwalach. „Królewicz Olch” został już dofinansowany z dwóch źródeł – Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał na jego realizację 2 mln złotych, a Odra-Film 200 tys. złotych.

Studio Munka

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com