Edwin Film
Aktualności

Fotograf-Waldemara Krzystka

 
 
Zakończyły się zdjęcia do jesiennej sesji zdjęciowej filmu „Fotograf” w reżyserii Waldemara Krzystka, które realizowano w Legnicy i Wrocławiu. Najnowszy obraz autora „80 milionów” i „Małej Moskwy” to sensacyjny thriller, którego akcja toczy się we współczesnej Moskwie i Legnicy lat 70. XX w.
 

Pierwszy klaps na planie filmu padł na terenie wrocławskich wodociągów w sobotę16 września 2012 r . Kręcono scenę ratowania tonącego chłopca – Koli Sokołowa, jednej z kluczowych postaci „Fotografa”. Pózniej realizowano zdjęcia Legnicy, by powrócić do Wrocławia w środę 19go września i  zrealizować zdjęcia wyjazdu Koli do Moskwy.

Głównym wątkiem powstającej fabuły są poszukiwania seryjnego mordercy, który działa we współczesnej Moskwie. Zabójca nazwany przez specjalną grupę śledczych Fotografem przy zwłokach swoich ofiar zostawia – wzorem techników policyjnych- kartoniki z numerkami. Trop śledztwa prowadzi do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy.

Krzystek, który lata młodości spędził w Legnicy, wspominał, że tamtejszy garnizon Armii Radzieckiej był miejscem, gdzie nie działało polskie prawo. „To było państwo w państwie. W związku z tym mogły tam dziać się różne rzeczy, o których nikt nie wiedział () Przez całe lata stacjonowania wojsk radzieckich w Polsce działała specjalna komisja polsko-radziecka powołana do sytuacji nadzwyczajnych. W jej aktach nie ma żadnego nadzwyczajnego wypadku, a ja sam mieszkając w Legnicy byłym świadkiem takich wydarzeń, na przykład poważny wypadek z udziałem radzieckiej ciężarówki. To wszystko było zamazywane () A zatem ten film to też opowieść o prawdzie. Żeby dotrzeć do mordercy, musimy poznać prawdę o nim i o czasach, które go ukształtowały, a obraz tych czasów jest coraz bardziej zakłamywany. Nie odbyło się we współczesnej Rosji, coś takiego jak przejrzenie i ocena tamtej historii” – powiedział Krzystek.

W filmie oprócz polskich aktorów – m.in. Agaty Buzek, Soni Bohosiewicz czy Tomasza Kota – wystąpią rosyjscy artyści – Marat Basharov, Alena Babenko, Dmitriy Ulyanov czy Aleksandr Baluyev. Premiera filmu odbędzie się najprawdopodobniej w Legnicy we wrześniu 2013 r, podczas obchodów 20. rocznicy wycofania wojsk radzieckich. W filmie Fotograf zagrali Statyści oraz Statyści Epizodyści reprezentowani przez Naszą Agencję w tym także obywatele Czeczeni, Mongolii, Armenii, Chin, wcielając się w role żołnierzy radzieckich, oficerów z rodzinami, mieszkańców Legnicy, żandarmów, milicjantów i innych.
Wszystkim STATYSTOM serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud wniesiony w realizację zdjęć!!!!

( tekst źródłowy PAP)

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com