Edwin Film
Aktualności

„Erynie” – reż. Borysz Lankosz.

Na antenie TVP VOD zakończyła się emisja serialu Erynie w reżyserii Borysa Lankosza.

Serial oparto na podstawach powieści : „Erynie”, „Liczb Charona”, „Rzek Hadesu” i „W otchłani mroku” Marka Krajewskiego.

W zdjęciach do serialu, których część była realizowana we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska wzięła udział liczna grupa Aktorów i Statystów z Agencji Edwin Film.

W obsadzie serialu z ramienia naszej Agencji znaleźli się min : Dariusz Skowroński, Stanisław Melski, Grzegorz Wojdon, Ratuszniak Tadeusz, Janiszewski Aleksander, Bednarczyk Czesława, Dariusz Bronowicki, Rafał Kronenberger, Magdalena Szczerbowska

W rolach głównych serialu zagrali: Marcin Dorociński, Wiktoria Gorodeckaja, Erika Karkuszewska, Wojciech Mecwaldowski, Mirosław Kropielnicki, Eryk Lubos, Marcin Bosak, Jakub Kamieński, Mirosław Haniszewski i inni.

Producentem wykonawczym serialu była Firma Mediabrigade z Wrocławia, Producentem była TVP, koprodukcja  Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu a serial został współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Wrocławia oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym bohaterem serialu  jest lwowski policjant – komisarz Edward Popielski. Prześladowca lwowskich kryminalistów, który w śledztwach posługuje się wybitnym intelektem, potężną siłą mięśni i epileptycznymi wizjami.
Jego naturalnym środowiskiem są mroczne zaułki i całonocne knajpy
Rok 1938. Komisarz Edward Popielski zostaje wyrzucony z lwowskiej policji.
Chwilowo musi dorabiać jako korepetytor języka łacińskiego.
Jego małoletni syn Jerzyk i kuzynka Leokadia Tchórznicka również zostają zmuszeni do obniżenia standardu życia.
Tymczasem w mieście dochodzi do zabójstwa astrolożki Luby Bajdykowej.
Przy ofierze policja znajduje hebrajskie znaki ułożone w dziwny kod.
Wkrótce Popielski znów będzie potrzebny. I to w podwójnej roli.

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com