Edwin Film
Aktualności

„Dom pod Dwoma Orłami” na antenie TVP 1.

” Dom pod Dwoma Orłami” na antenie TVP 1. (niedziela 20.20)

W niedzielę, 1 stycznia 2023 rozpoczęła się emisja serialu „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka.

Część zdjęcia realizowana była we Wrocławiu, a wzięło w nich udział liczne grono Aktorów i Statystów z Agencji Edwin Film.

W serialu zagrali reprezentowani przez Edwin Film Aktorzy: Andrzej Gałła, Jolanta Chełmicka, Roman Leus, Dariusz Bereski, Magda Bolkowska, Pamela Płachtij, Jacek Grondowy, Arkadiusz Machel, Igor Kujawski, Paweł Okoński, Maciej Tomaszewski, Krzysztof Bochenek, Zachariasz Muszyński, Przemysław Sejmicki, Przemysław Różański, Marzena Oberkorn, Michał Jagaciak, Daria Iwan i inni.

Reżyserem serialu jest Waldemar Krzystek.

Scenariusz: Małgorzata Kopernik i Waldemar Krzystek.

W rolach głównych serialu grają :

Agnieszka Mandat, Aleksandra Konieczna, Andrey Zhuravskyi,
Daria Polunina, Eryk Lenartowicz, Jan Frycz, Karolina Gruszka,
Karolina Rzepa, Małgorzata Zajączkowska, Sonia Mietielica

Fabuła serialu koncentruje się na losach Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w starej, poniemieckiej willi we Wrocławiu.

Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem słynnej 12-metrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław.

Mieszkańcy „Domu pod Dwoma Orłami” to babcia Zofia Szablewska, pełna energii, ciepła i humoru kobieta, jej córka Helena, chłodna perfekcjonistka oraz powracająca z narzeczonym ze stypendium w USA Marianna, ukochana wnuczka Zofii.

Dramat rodziny rozpoczyna się, kiedy fala powodziowa zalewa dom, zaś babcia Zofia w tym samym momencie trafia do szpitalu z powodu udaru.

Niefortunny zbieg okoliczności doprowadza do odkrycia przez Mariannę poniemieckich śladów w zniszczonym przez żywioł domu, dzięki którym odnajduje pamiętnik pierwszej właścicielki „Domu pod Dwoma Orłami”, Lisy Weber.

Poznanie przez Mariannę historii zapisanej na kartach przenosi akcję serialu do roku 1918. Widzowie w kolejnych odcinkach poznają życie ówczesnych mieszkańców kamienicy i ich sąsiadów.

Emisja serialu w niedziele o 20.20 na Antenie TVP 1.

 

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com