Edwin Film
Aktualności

Aldona Struzik w Monodramie.

Daisy” monodram w wykonaniu aktorki Aldony Struzik

Aktorka Teatru Polskiego z Wrocławia Aldona Struzik zaprasza do Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, na monodram poświęcony Księżnej Daisy von Pless pt. „Daisy”, autorstwa Zbyszka Niedźwieckiego Ravicza.

Gdyby wymienić ludzi, którzy w sposób szczególny zapisali się w historii Dolnego Śląska, powstałaby długa lista. Ale żeby uczcić czyjąś pamięć sztuką teatralną? Bez wątpienia tyczyłoby się to osoby, wyróżniającej się niepoślednimi przymiotami. I chyba do takich postaci należy zaliczyć księżną Daisy von Pless! A któż to taki? Większość ludzi wzdryga ramionami; nie mając zielonego pojęcia, kim właściwie była ta kobieta.

Aldona StruzikSam fakt, że tak niewiele wiemy o tej filantropce, reformatorce społecznej i orędowniczce na rzecz pokoju, powinien być wystarczającym powodem, by o niej mówić. Kiedy jeszcze uwzględni się, że ta angielska arystokratka, która na przełomie XIX i XX wieku zamieszkała w zamku Książ, uchodziła także za jedną z najpiękniejszych i najbogatszych kobiet swoich czasów, sprawa nabiera innego wymiaru. Daisy nie miała żadnych powodów, by – na wzór zamożnych kobiet swojej epoki – nie czerpać z życia pełnymi garściami. Tymczasem zapisała się w ludzkiej pamięci, jako kobieta o złotym sercu i niepospolitych przymiotach!
Może właśnie dlatego bliżej zainteresowała się tą postacią aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, Aldona Struzik. Historię księżnej poznała przy okazji realizacji filmu dokumentalnego, do którego zaprosiła ją TV Wrocław. Wtedy po raz pierwszy pojawił się pomysł na sztukę teatralną. Pod koniec 2012 roku zaraziła tym tematem pisarza, Zbigniewa Niedźwieckiego Ravicza i od tego momentu datuje się ich wspólna praca nad monodramem pt. Daisy – błękitna tożsamość. A efekty?

Księżna Daisy von Pless
Już niebawem, bo 11 października bieżącego roku w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się premiera tego monodramu. Sztuka zapowiada się o tyle ciekawie, że mimo iż jest monologiem, ma mieć formę dialogu. Najistotniejsze jest jednak przesłanie spektaklu. Oczywiście nie będziemy go tutaj zdradzać. Najlepiej nich każdy sam je odkryje, zajmując miejsce na widowni.

Monodram: DaisyWykonawczyni: Aldona StruzikAutor: Zbyszek Niedźwiecki RaviczCzas: 11 października 2013, godz. 19.00Miejsce: Teatr Zdrojowy, Szczawno Zdrój, ul. Kościuszki 19Bilety do nabycia: w Teatrze Zdrojowym i herbaciarni ” Teatralna” cena: 20,00 zł

/*)">
-->
Copyright © 2016 Edwin Film - Agencja aktorów
Coded by: jetplugs.com